IZDEVNIECĪBA

DOMU PĒRLES

 •  

  Kas ir laminējums?

  Netrūkst autoru, kas man jautā - kas ir laminējums un kam tas ir vajadzīgs.
  Jā, jā - runa jau atkal ir par grāmatām. 
  Šoreiz stāsts būs īss, bet piemēri caur bildēm ļoti labi saprotami! 
  Laminējums ir tāda kā aizsargplēvīte vākam, lai tas tik ātri nenodiltu.
  Cik pati esmu redzējusi – runa nav pat par to nodilumu, kas var rasties "kaut kad...", bez šīs laminējuma plēves, grāmatiņas vāks locīts, lai pielīmētu pie iekšlapām jau paver visai nebaudāmu skatu (baltas locījuma vietas), kuras ļoti labi redz, ja vāks ir tumšos toņos.
   
  Vāks pēc apstrādes, bez laminējuma aizsargplēves.

  Vāks, pēc apstrādes, ar laminējuma aizsargplēvi.

  Vāks, pēc apstrādes, ar laminējuma aizsargplēvi.

  Un jūs tagad noteikti domājat, bet kā ar baltajiem vākiem? Tur jau šo defektu nemanīs... Nekā! Laminējuma aizsargplēve piedod papīram/vākam izturību ne tikai pret netīšu bružāšanu, bet arī pret skrāpējumiem un tml., un – grāmatas muguriņa ir pirmā, kas tiek pakļauta vairākiem faktoriem, gan tikai pāršķirstot, gan rūpīgi lasot.

  Apstrādes procesā radies bojājums, bez laminējuma aizsargplēves

  Apstrādes procesā radies bojājums, bez laminējuma aizsargplēves

  Ekspermentam pamēģiniet pārplēst vienkārši baltu lapu uz pusēm. Un pamēģiniet vēlreiz tādu pašu lapu pārplēst, bet šai – uzlīmējiet virsū plato skoču.

  Apskatoties šo salīdzinājumu - vairu teikt vienu. Autors ir ieguvējs visādā ziņā, ja izvēlās savai grāmatai laminējumu. Pie tam vēl, interesanti ir tas, ka grāmatiņas laminēšana sadārdzina grāmatu Polijā tikai par 0,05–0,25euro/gb (atkarīgs no vāku veidiem). Līdz ar to, ņemot pat 100 eksemplārus grāmatiņa bez laminējuma radīs lielākus zaudējumus, nekā grāmatiņas sadārdzinājums, ņemot ar laminējumu.

  Vēl ir tāda interesanta tēma pie šī, kad jautāju autoriem - gloss vai matē? – un viņi brīnās! Jā, man tā ir ikdiena, bet ko izvēlēties cilvēkam, kas izdod savu pirmo un iespējams pēdējo grāmatiņu? Teikšu godīgi – tā ir gaumes lieta un ļoooti reti, kad vāka dizains ietekmē to, kādu laminējumu labāk izvēlēties. 

  "Laika aizvilnī" ir ar gloss laminējuma aizsargplēvi, bet pa labi redzamā grāmatiņa "Citas vērtības" – ar matē laminējuma aizsargplēvi.

  "Laika aizvilnī" ir ar gloss laminējuma aizsargplēvi, bet pa labi redzamā grāmatiņa "Citas vērtības" – ar matē laminējuma aizsargplēvi.

  Tā, lūk, mīļie autori īsumā par laminējumu un tā svarīgumu, kā arī to veidiem. Tālākais jau jūsu pašu ziņā!

  Vēlot mums veiksmīgu un kvalitatīvu sadarbību, jūsu izdevniecība "Domu pērles"

KOMENTĀRI

 • (no comment)

Post Comments

Can't see the security text? Click here

This website is created and hosted by Website.com's Site Builder.